Aktuality

Historie i současnost oddílu.

2.-3.
BŘEZNA

Czech Open 2024

Více
17
ÚNORA

Závody ve Velešíně

Více
3.-6.
SRPNA

Letní soustředění 2023

Jako každý rok uspořádal náš oddíl pro taekwondisty letní tábor - soustředění. Místo konání bylo, jako minulý rok, kousek od Protivína v Benešovském mlýně. Každý den měl tvrdě nastavený režim: raní rozcvička a výběh 1km. Pak následoval dopolední a odpolední trénink a zbytek volného času byl vyplněn různými disciplínami, které taekwondisty obodovali podle toho, jak si vedly. Disciplína byly například střelbu z luku, házení těžkými kameny do dálky, rychlostní běh, taekwondo sestavy, překážková dráha nebo skok do dálky. Ten, kdo získá nejvíce bodů za celý pobyt vyhraje pohár. Nakonec se poháru zmocnil s velmi vysokým počtem bodů Tomáš Petrů. Všem děkujeme za účast, a doufáme, že jsme si to společně užili!

Více
20.
KVĚTNA

Závody Sonkal open 2023

V sobotu ráno vyráží 6 našich závodníků třemi auty do Prahy. Musíme vstávat ve 4:30, abychom vše stihli. Pak už nás čeká jen závodění. Po prospání na cestě jsme se rozcvičili a jako první oddíl jsme dorazili na místo konání. Další 3 hodiny věnujeme přípravě na sestavy: jediné disciplíně, ve které jsme závodili. Každý tul si všichni bedlivě procvičíme. Pak nás čeká dohromady 6 závodníků ve 4 různých kategoriích. Máme mnoho úspěchů! Jedno 3. místo, čtyři 4. místa a jedno 5. místo! V každé kategorii bylo dohromady 8 závodníků, takže si naši závodníci vedly opravdu dobře!

Více
13.
KVĚTNA

Exhibice Motoshow 2023

Brzy ráno se probouzí naši studenti do chladného deštivého rána. Ale počasí nás neodrází, a tak se setkáme všichni na dětském dnu Motoshow, abychom lidem předvedli, co umíme. Po srazu se hned vydáme na generální zkoušku, kde si projdeme všechno, co máme připraveno. A pak nás už čeká jen samotné vystoupení. Ze začátku vše probíhá hladce, nástup a rozcvička byla zvládnutá na výbornou. Pak ale přejde na speciální techniky, které jsme měli provádět na plastovou přerážecí desku. Ta je však k nenalezení a my si uvědomujeme, že jsme ji nechali na místě generální zkoušky. Proto jsme museli začít improvizovat. Namísto přerážení jsme poslali Dana Petrů, aby přeskakoval své kamarády a přitom kopal Yop Chagi. Dohromady přeskočil 8 taekwondistů s perfektním kopem na terč. I přes menší nepřipravenost vybavení jsme si celou Exhibici užili, a děkujeme nejen všem zúčastněným, ale i organizátorům Motoshow.

Více
18.-24.
DUBNA

Úspěchy na mistroství Evropy

Náš Ondra Postl z oddílu taekwondo se minulý týden zúčastnil mistrovství Evropy, kde konečně doplnil svou sbírku medailí z Mistrovství Evropy o nejcennější zlatou. Ondra, který již v minulosti získal několik stříbrných a bronzových medailí v rámci předchozích mistrovství Evropy, si splnil svůj sen a stal se mistrem Evropy v disciplíně matsogi (volný boj) do 85kg. Zároveň Ondra získal ještě 3.místo v týmových speciálních technikách a další bronzovou medaili v týmových bojích a technických sestavách. Celkem se tedy vrátil se čtyřmi cennými medailemi. Ondra svým výkonem potvrdil svou formu a udělal výbornou reprezentaci našeho oddílu. Letošního mistrovství Evropy ve sportovním taekwondu ITF, které se konalo ve sportovní hale Palazzo del Turismo v italském Jesolu od 19. dubna do 23. dubna 2023 se zúčastnilo více jak 700 závodníků z 31 evropských zemí. Česká republika zde přijela obhájit celkové 2. místo v Evropě z loňského mistrovství Evropy. Nakonec jsme na letošním mistrovství Evropy po vynikajících jak individuálních, tak i týmových výkonech vybojovali celkové 3. místo v Evropě za Řeckem a Ukrajinou. Pro malou zemi, kterou je Česká republika nejen v taekwondu, se jedná o další úspěch, protože jsme se i s nepoměrně menší výpravou dokázali svými výkony opět zařadit mezi absolutní evropskou špičku. Jsme rádi, že se o tento úspěch zasloužil i Ondra Postl z oddílu taekwondo SK Pedagog.

Více
21.
ÚNORA

Pohár českého svazu Taekwon-Do ITF

21. února se naši závodníci zúčastnili prvního kola Poháru Českého svazu taekwon-do ITF. I přes velikou konkurenci dali do bitvy o zlaté medaile všechno. Daniel Petrů získal v matsogi stříbro, David Salamánek se v tulech probojoval také ke stříbrné medaili a Tomáš Petrů tvrdou dřinou vydobil zlato! Všem našim závodníkům děkujeme, a těšíme se na další výzvy.

Více

Chybí Vám zde nějaká aktualita?